مشخصات فردی و زندگینامه
نام:قادر
نام خانوادگی:فاضلی
نخصص ها:فقه و اصول ، فلسفه ، اخلاق و عرفان

زندگی نامه

اینجانب قادر فاضلی در سال 1360 دیپلم در رشته الکترونیک را گرفته سپس وارد حوزه علمیه شدم دروس حوزوی را تا درس خارج ادامه داده و به تحقیق و تدریس پرداخته ام . در کنار دروس فقه و اصول به فلسفه و عرفان پرداخته و نزد استادانی چون علامه حسن زاده آملی، جوادی آملی و مصباح یزدی تلمذ کرده ام . وقتی از قم به تهران مراجعه کردم به محضر علامه محمد تقی جعفری شرفیاب شده و مدت قریب 10 سال در موضوعات فقه و دین شناسی از خدمت ایشان استفاده نمودم. از سال 1367 به تدریس در دانشگاهها مشغول شده و هم اکنون نیز ادامه دارد .

درس خارج فقه را مقداری در خدمت آیت الله جوادی آملی (2سال) و مدت 8سال درخدمت مقام معظم رهبری و مدت 4سال آیت الله جناتی سپری کرده ام.همچنین در تفسیر قرآن کریم را یه مدت12سال از آیت الله جوادی آملی بهره برده ام. 
قریب به 10 سال است که در شبکه های مختلف تلویزیونی برنامه های مختلف داشته و در راستای مسائل دینی و اجتماعی بیش از 100 برنامه از اینجانب پخش شده است. بیش از 30 مقاله علمی در مجله های داخل و خارج کشور چاپ و منتشر شده است. تا کنون قریب به 75جلد کتاب در موضوعات مختلف نوشته ام که تعداد 64 عنوان از آنها به چاپ رسیده است.

از مجموعه آثار آماده به چاپ یک دوره تفسیر 10 جلدی قرآن کریم است که با ترجمه اش 11 جلد می شود. تفسیر حاضر به زبان شعر است و لی ترجمه اش به نثر روان می باشد.